Легенда

Легенда створення світу

 

На початку були дві сили Аль та Мор. Згодом, наслідком їх постійного перемішування, утворилися Вістря, в кожному з яких ці сили взаємодіяли. Вістря – стали фундаментом світу, який і тепер підтримують його цілісність. Потоки сили обплітали Вістря все більше і більше, доки не з’єднали всі Вістря між собою. Так утворився АльМор.

Настав Целюсар –  період коли ще все перебувало в дисбалансі і мало хаотичну взаємодію, весь целюсар проходили змін, які наближали єдність. Врешті настав целюсар Золорат (єдиний), що знаменувало утворення єдності всіх виражень Аль і Мор. Нарешті закони світу стали зрозумілими і АльМор зацвів життям, яке стрімко полонило його своїм різноманіттям. З’явилися розумні істоти, почався поділ на раси, народи. І була збудована АльЦисель –  рукотворна фортеця двісті розмахів заввишки, яку прирівнювали за могутністю до Вістрів. Що зумовило початок целюсар АльЦисель.

В роки величного розвитку світу, чарівник Мілюстер віддав частину своєї сили, щоб оживити портали збудовані на його прохання атмосфериками. Після смерті його мощі перенесли в АльЦисель, щоб зв’язати фортелю з порталами.

Врешті настав день роздроблення. Туман, який раптово почав вкривати все навкруг, став справжнім катаклізмом. Він невпинно ширився виткан за витканом, поглинаючи все. Хто потрапляв в нього більше не повертався. Ніхто не міг про нього нічого сказати і це наводило жах на мешканців, які втрачали в ньому своїх рідних.

Туман раптово з’явився і так само раптово зупинив своє поширення. Він відступив, але АльМор втратив свою первозданну цілісність. Туман став непрохідним заслоном, що розкинув свої щупальці розділивши його на частини, які стали відрізані один від одного. Портали «спали» і території, які пізніше назвали «хроати», розвивалися самостійно тисячоліттями, утворивши закриту екосистему. Настав целюсар Реррадок (роздробленості).

Після утворення Туманного заслону, деякі раси зникають, клімат змінюється. Кожен хроат починає свій шлях до лорт. За цей час АльЦисель стала легендою-святинею, в яку вірили і не вірили одночасно, абсолютом добра, недосяжним раєм.

Коли портали «прокинулися» , целюсар Ладерм (пробудження), хроати були настільки різні, що слідів колишньої цілісності, майже, не залишилося. АльЦисель встановлює ціль єднання АльМор. Почалося встановлення нових зв’язків і торгівельних відносин з хроатами. Була виявлена підробка «міток лінів». Створювалися копії, які нічого спільного з оригіналом не мали, але через не можливість довести підробку. «Мітки лінів» поступово перетворювалися в предмети розрахунку. Лін настільки сильно укріпилася в економіці багатьох хроатів, що було вирішено надати їй статус торгівельної валюти під контролем АльЦисель, тому що більшість справжніх міток вціліли там. Мешканці хроатів дізналися, що легенда про АльЦисель виявилися правдою, а світ виходить за межі Туманного заслону.

Правління АльЦисель направило усі сили, для усунення роздробленості і відновлення єдності нового АльМор.

Словник термінів:

  1. Аль та Мор – глобальні сили світотворення;
  2. аль –  життєва енергія;
  3. мор – порожнеча;
  4. целюсар (зародження) –  термін вживається структуризації великих часових періодів. Основою назв і поділу є визначна подія для цього періоду. Перший целюсар в історії світу називають просто Целюсар;
  5. атмосферники –  легендарні майстри чий аль був ув’язнений в камені циклічності;
  6. «мітки лінів»  –  рідкісні і дорогі нарости на тілах представників раси Лін, яка зникла в Тумані.
  7. ліни – основна грошова одиниця в багатьох хроматах;
  8. розмах і виткан – основні міри довжини до розколу світу. Аналогічні 2м і 2 км відповідно.